İnönüde Kavga

4 Nisan 2009 Cumartesi

Beşiktaş taraftarları maç öncesi polisle karşı karşıya geldi

Hürriyet'ten Süleyman Arat'ın haberine göre, Beşiktaş taraftarının şampiyonluk özlemini dile getirme amacıyla düzenlediği meşaleli yürüyüşe polis müdahale etti.

Ellerinde meşalelerle yürüyen taraftarın üzerine bibergazı atan polis izdiham yaşanmasına neden oldu. Yıldız yokuşunda binlerce Beşiktaşlı taraftarın katılımıyla başlayan yürüyüş sakin şekilde devam ederken Beşiktaş futbol takımını getiren otobüs taraftarın arasından geçirildi.

Otobüsün önünde panzer siren çalarak ilerlerken otobüsen arkasında da robokop giysili posisler koşar adım yürüdüler. Bu sırada bazı polislerin önlerine çıkan taraftarlara vurmalarına taraftar grubu 'yuhhh' çekmesi ve polislerin bira kutusu atmaları üzerine izdihamlar yaşandı. Yıldız sarayı önünde ise polis taraftarların üzerine biber gazı attı. Çıkan kaçışmadan sonra taraftarlar yeniden toplanarak tekrar 'yuh' çekmeye devam ettiler. Bunun üzerine polis taraftarların üzenine bu kez art arda yaklaşık 20 biber gazı bombası daha attılar. Bunun üzerine izdiham aşandı ve bazı taraftarlar yaralandı.

Beşiktaşlı taraftarlar polise protestolarını stadyuma girdikten sonra da sürdürdüler.

0 yorum: